Moja Łódź

14.08.2007

Witam!

Serdecznie zapraszam na zwiedzanie Łodzi z ŁODZiANKĄ!
Z Łodzią wiele mnie łączy. Stąd wywodzą się moje korzenie.Tu urodziła się moja babcia Marysia, która pracowała jako włókniarka w jednej z łódzkich fabryk. Moi pradziadowie z kolei pracowali w fabryce u Geyera, nazywanej Białą Fabryką, w której mieści się dziś Centralne Muzeum Włókiennictwa. Moja rodzina jest zatem od pokoleń związana z tym miastem, współtworząc jego bogatą, wielonarodowościową kulturę i historię.
Jeśli chcecie poznać historię mojego miasta, jego najbardziej znane i tajemnicze zakątki, jeśli macie ochotę zwiedzić jego zabytki, poznać „klimatyczne” miejsca zapraszam do wędrówki ulicami Łodzi w moim towarzystwie. Będzie to wędrówka, w której nie zabraknie odwiedzin najpiękniejszych łódzkich willi i pałaców dawnych fabrykantów, spacerów najdłuższą ulicą handlową w Europie – Piotrkowską, zwaną przez łodzian pieszczotliwie Pietryną, wreszcie odwiedzin w dawnych fabrykach, zamienionych dziś w centra handlu, rozrywki i kultury.
Poznacie Łódź dawnych fabrykantów, Łódź filmowców, Łódź – Miasto Czterech Kultur.
Miasto, które wciąż zmienia swe oblicze, adaptując dawne kompleksy fabryczne w miejsca tętniące życiem, służące turystom i mieszkańcom.
Jestem przekonana, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

Zapraszam zatem na wędrówkę po Łodzi w towarzystwie Anki pod szyldem Ł O D Z i A N K I!

Oferta:
- oprowadzanie po ŁODZI w języku polskim i niemieckim,
- wycieczki dla grup oraz gości indywidualnych,
- wycieczki tematyczne (np. śladami łódzkich fabrykantów, śladami łódzkich Żydów),
- możliwość indywidualnego ustalenia tras.

Moje wycieczki

20.09.2007